Reins, KEITECH

FAQFAQ ПоискПоиск ПользователиПользователи РегистрацияРегистрация
ПрофильПрофиль Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения ВходВход Комментарии к вашей кармеКомментарии к вашей карме


Fishup




 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов x-fisher форум про риболовлю -> Рыбные места
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
PROSST

X-Fisher
X-Fisher


Зарегистрирован: 15.08.2008
Сообщения: 4445



СообщениеДобавлено: Вс Мар 15, 2009 10:25 am    Заголовок сообщения: Рибальський сезон у Карпатах Ссылка на сообщение Ответить с цитатой

Может кто поедет. Smile И зачем нам та Россия - у нас и хариус есть, и стерлядь, и форель Smile

Рибальський сезон у Карпатах


Осiнь для рибалки — сезон особливий. З кiлькох причин. По-перше, саме восени, перед заляганням у сплячку, бiльшiсть риб активно харчуються. Тобто йдуть на гачок. Нагода мати багатий улов найбiльш реальна в кiнцi серпня — на початку вересня. По-друге, є шанс саме в цей час випробувати нову снасть, новий прикорм чи iнакший спосiб риболовлi. Риба активно демонструє, що їй подобається, а що — не дуже. По-третє, молода риба до осенi виростає (а велика виростає ще бiльше), тому у цей сезон ловляться переважно нiчогенькi собi екземпляри.
Умови ловлi незмiннi: на водоймах загального користування — до 5 гачкiв на одного рибалку i до 3 кг риби. Дрiбну рибу треба випускати. Навудив понад норму вилову — випускай також. Одну, але величезну, рибину, яка важить бiльше, можна залишити собi. На платних водоймах (приватних озерах та водосховищах) рибалять вiдповiдно до тамтешнiх правил. Найчастiше право володiння трофеєм купляють: платять за кожен зловлений кiлограм риби на додачу до платнi за риболовлю на водоймi.
Снастi. Iдеальний варiант — невелике, легке, компактне спорядження. Триметровий дворучний спiнiнг, оснащений безiнерцiйною котушкою. Його можна використовувати i як дворучний спiнiнг на блешню, i як закидний спiнiнг типу донки, i як фiдер. Можна спробувати й муху покидати. Тим, хто йде по головня чи лосося, слiд вдатися до нахлисту.
Рибалкам зi стажем можемо порадити на гiрських рiках — нахлистове вудилище 4?-?5 класу, спiнiнг 1,9?-?2,4 м, кастiнг 2?-?10 грамiв. Добре себе зарекомендували блешнi фiрми «Mepps» номер 00, 0, 1 класу «Блек-фурiя», з жовтими чи червоними цятками. На Днiстрi сом, судак та окунь добре йде на джиг-голов-ки з твiстером, спiнiнг 2,4?-?3 м, кастiнг 10?-?30 грамiв. Що iще потрiбно? Трохи удачi до всiєї снастi. Та зручна екiпiровка.
Охочим рибалити в карпатських рiках слiд враховувати близькiсть гiр i непередбачуванiсть та мiнливiсть погоди. Днi восени можуть бути ще гарячими, однак уночi стаються приморозки. I навiть у найбезхмарнiший день за лiченi хвилини небо можуть вкрити хмари, розпочнеться злива. Тому обов'язковий дощовик. Змiна теплого одягу. Зручне взуття на товстiй рифленiй пiдошвi. Ходiння каменистими берегами не порiвняти з рибальством на травi — тапочки чи кеди в горах недоречнi.
Варто вибрати легкий i зручний наплiчник, адже все спорядження треба буде тривалий час нести на собi. В цьому — головна вiдмiннiсть риболовлi у рiках Карпат. На рiвнинних рiчках рибалка годинами чекає на здобич. А на гiрських потоках її треба шукати самому, постiйно мандруючи вздовж водойм. Спочатку навiть може бути кiлька «порожнiх» кiлометрiв, зате потiм — яма чи повалене дерево, де скупчена риба. I от рибалка вже винагороджений за все.

Нi лусочки, нi хвоста!


Коли клює

Риболовля має певнi сезони. Є час, коли риба голодна i активно харчується — тодi вона бере гачок. А є тижнi й мiсяцi майже повного затишшя, коли риба дрiмає на днi i не реагує на будь-якi, навiть найсмачнiшi, приманки.
Перший у роцi рибальський сезон — весняний — найкоротший. Триває вiд кiнця лютого до 1 квiтня. Пригрiває сонечко, риба просинається i починає їсти. На цей час припадає жор щупака й окуня, якi щойно вiднерестилися.
Другий перiод з 1 квiтня до 10 червня — нерестовий. На всiх водоймах загального користування вилов риби заборонено. Однак, рибiнспекцiя Прикарпаття в якостi експеримента дозволяє рибалити майже на всiй дiлянцi Днiстра в Iвано-Франкiвськiй областi. За однiєї умови: рибалка має бути озброєний тiльки однiєю вудкою з одним гачком.
Святкування Дня рибалки спiвпадає з початком наступного рибальського сезону, який триває до початку зимувального перiоду. У цей час ловляться всi види риб. Найщедрiша риболовля — у серпнi та вереснi. Прикметно, що восени на окремих дiлянках гiрських рiчок нереститься королiвська або струмкова форель. Вилов цiєї риби заборонено.
З 1 грудня починається зимувальний сезон, упродовж якого риба стає менш активною, не полює. Рибальство дозволено на дiлянках рiк, де немає зимувальних ям. У час трiскучих морозiв, коли водойми на кiлька метрiв промерзають i їх мешканцi «дрiмають» через нестачу повiтря, знаходиться риба, яка розмножується. Миньок нереститься саме взимку. Це — єдиний на Прикарпаттi представник родини трiскових. Його потомство навеснi вийде в рiки найпершим.


Рибнi мiсця Прикарпаття

Переважна бiльшiсть рiчок Карпат починаються у високогiр'ї. На висотi бiльше пiвтори тисячi метрiв iз гiрського джерела витiкає Днiстер — перша за величиною рiчкового басейну рiка Прикарпаття. Майже всi притоки Днiстра також формуються на пiвнiчних схилах Карпатських гiр — Бистрицi Солотвинська i Надвiрнянська, Луква, Сивка, Свiча, Сукiль, Мiзунька, Лiмниця, Чечва.
Прут — другий рiчковий басейн Iвано-Франкiвщини. Витоки Пруту розташованi на схилах Чорногiрського хребта на висотi 1750 м над рiвнем моря. Його найбiльшi притоки — Чорний та Бiлий Черемошi, Рибниця, Пiстинька. Черемошi охоплюють Гуцульськi Карпати i є типово гiрськими рiками з дуже великим нахилом i швидкою течiєю — понад пiвтора метра в секунду! Цi рiки, якi мають високi скелястi береги, кам'янисте дно й мiлкi перекати визнанi гiдрологiчними заказниками мiсцевого значення. Адже саме тут, на дiлянках з бурхливою течiєю, нереститься форель, водиться релiктовий вид риб — дунайський лосось.
Третя за величиною рiка областi — Лiмниця. Вона стiкає зi схилiв гори Буштул, бере початок на висотi 1150 м. За довжиною — 122 кiлометри, — це найбiльша з карпатських приток Днiстра. Ця рiка є домiвкою багатьох видiв цiнних риб, зокрема — марени й струмкової форелi. Басейн Лiмницi є водною рекреацiйною зоною, яка майже не зазнала антропогенного впливу. Вона визнана однiєю з найбiльш чистих рiчок Європи. На територiї Рожнятiвського, Калуського та Галицького районiв створений ландшафтний заказник «Рiчка Лiмниця».
Всеукраїнськi правила рибальства забороняють рибалити у верхiв'ях карпатських рiчок — на так званих високогiрних дiлянках. В цих мiсцях живе, нереститься i виростає рiдкiсна риба, яка пiдлягає охоронi, та нiде бiльше в Українi не зустрiчається — королiвська (струмкова) форель, європейський таймень (вiн же дунайський лосось), харiус. «Цю рибу зрiдка можна побачити i на середнiй дiлянцi рiк, яка вiдкрита для риболовлi, — повiдомив головний державний рибiнспектор Iвано-Франкiвської областi Руслан Коцаба. — Однак, слiд пам'ятати: пiймаєш цих красенiв — вiдпусти!»

У карпатських рiчках живе i нереститься ще одна червонокнижна риба — стерлядь. З нею рибалки можуть також лише фотографуватися. Рибу треба обережно зняти з гачка i випустити в рiку, каже Руслан Коцаба. За умови такої риболовлi (її, мiж iншим, практикують в усiх країнах Європи), коли улов не пускають на юшку, а повертають у водойму, рибалити дозволяється навiть у високогiр'ї.
У всiх рiчках Прикарпаття зустрiчаються вiдомi i доволi розповсюдженi види риб — головень, щупак, карась, короп, лин, лящ, сом, марена, окунь, плiтка, жерех, в'юн, сазан, рибець, бистрянка. Туристам, якi мають намiр закинути вудочку в тутешнi рiки, слiд взяти до уваги, що мiсцевi мешканцi по-своєму називають рибу, вiдповiдно до її повадок та зовнiшнього вигляду. Дунайський лосось — головач; форель — пiстрявка, струг; головень — клин; стерлядь — чичуга; харiус — пир; жерех — фат.
Найбагатша рибою рiка — Днiстер. Прикарпаттям проходить понад 200 кiлометрiв його русла, яке на початку має всi ознаки гiрського, а потiм розливається передгiр'ям i перетворюється на низинне. Днiстер багатий рибою i високогiрних, i рiвнинних рiк.
Придатнi для риболовлi водосховища, озера та ставки Iвано-Франкiвщини. Водосховище на рiцi Чечва, притоцi Лiмницi, — так зване «режимне», бо вiдноситься до об'єкту стратегiчного значення, як резерв чистої води. Тому риболовля на ньому заборонена. А ось найбiльше в областi Бурштинське водосховище (1260 га), що поблизу електростанцiї, вiдкрите для рибалок. Ловити рибу — за невелику платню — дозволено на водовiдвiдному каналi. Вода тут постiйно тепла, i риби не бракує: короп, лящ, сом канальний, срiбний карась, амазонський буфало, верхiвка, судак та окунь. В самому озерi розводять товстолоба.
В областi є понад 600 ставкiв. Частина — рибгоспнi, «спортивнi». В них водиться переважно карась, iнша дрiбнота. Колишнi колгоспнi озера тепер — приватнi. Тут рибалкам пропонують вгодованих коропiв, карасiв, плотву та окунця. Доба риболовлi на них коштує вiд 3 до 10 гривень, залежно вiд кiлькостi риби у водоймi та умов вилову. А от у високогiрних озерах, таких як Несамовите, Марiчейка, риби нема взагалi — надто скрутнi умови для її життя.


Рибiнспектор — не бабай

Рибiнспектор рибалцi — друг, товариш i майже брат, стверджує начальник держрибiспекцiї в Iвано-Франкiвськiй областi Руслан Коцаба. Адже що в риболовлi головне? За-до-во-лен-ня! Вiд налагоджування снастi. Вiд очiкування на березi з вудкою. Вiд найменшого руху поплавця. Вiд змагання з хитрою рибою. Вiд запашної юшки, нарештi. Риболовля — це стан душi, кажуть бувалi рибалки. I азартно демонструють фото з о-о-отакенними рибинами, яких їм пофортунило вполювати.
Браконьєрство вiдрiзняється вiд порушення правил рибальства. Браконьєри використовують пiд час риболовлi забороненi снастi та рiзнi пристосування — сiтi, «екрани», електровудочки, вибуховi пристрої та хiмiчнi засоби. Браконьєрами вважаються i тi туристи, якi ловлять рiдкiсних та «червонокнижних» риб. Наприклад, форель пiд час нересту. Цього робити не можна — так знищується її популяцiя в природi. Якщо дуже хочеться посмакувати такою рибкою, слiд iти не до рiчки, а в колибу. Господарi майже всiх карпатських ресторанчикiв можуть на прохання клiєнтiв подати форель — i смаженою, i тушкованою, i у фритюрi, i на грилi, i в клярi. Цю рибу не ловлять у гiрських рiках, а спецiально розводять у мiсцевих форельних господарствах — на стiл.


Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"

_________________
Самого большого леща поймала жена рыбака Семёна, когда забыла разбудить его на рыбалку...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Alexander

X-Fisher
X-Fisher


Зарегистрирован: 13.09.2007
Сообщения: 22932
Откуда: ЧЕРКАССЫ!


СообщениеДобавлено: Вс Мар 15, 2009 10:29 am    Заголовок сообщения: Ссылка на сообщение Ответить с цитатой

я бы поехал... если бы знал куда именно ехать и был уверен что все ок там будет в плане рыбалки и ночлега Smile
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Dr.White

Крутой Рыбак


Зарегистрирован: 18.09.2008
Сообщения: 498
Откуда: Одесская обл., город Южный


СообщениеДобавлено: Вс Мар 15, 2009 10:59 am    Заголовок сообщения: Ссылка на сообщение Ответить с цитатой

Спасибки за статейку! В этом году собираюсь кудась махнуть в Карпаты, так чтоб и палаточка, и речка ну и конечно рыба! Ездил в 2007 году по всей Западной Украине, клевых мест нашел кучу, вот только жаль что ловилась одна мелочь... Sad Теперь есть GPS и я думаю узнать куда проехать будет легче! Smile
_________________
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
PROSST

X-Fisher
X-Fisher


Зарегистрирован: 15.08.2008
Сообщения: 4445



СообщениеДобавлено: Вс Мар 15, 2009 11:31 am    Заголовок сообщения: Ссылка на сообщение Ответить с цитатой

Цитата:
амазонський буфало

иностранец в Днестре Smile

_________________
Самого большого леща поймала жена рыбака Семёна, когда забыла разбудить его на рыбалку...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов x-fisher форум про риболовлю -> Рыбные места Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы можете присоединять файлы в этом форуме
Вы можете скачивать файлы в этом форуме